The lowest price of Pc power pcm22f 21.45" ips fhd borderless monitor in Bangladesh is Tk 9,400 only. Buy PC Power PCM22f at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ PC Power PCM22f |
| Screen Size | 21.45 inch |
| Shape | Square Screen |
| Panel | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250nit |
| Contrast Ratio | 16.7M |
| Viewing Angle | 178H / 178V |
| Color Support | 100% sRGB color gamut |
| Response Time | 5ms with OD function on |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Wall Mount Standard | Yes |
| Speaker | 2W/4Ω |
| Connectivity | Featuring an HDMI 2.0 port and a VGA input |
| Power | Adapter 24W, 12V 2A, DC5.5 x 2.1 |
| Operating Temperature | 0° - 40°C |
| Dimension | 494.4 x 370.1 x 138.2 mm |
| Weight | 2.5 Kg |
This PC power monitor has a 21.45-inch full-HD display with 1920 x 1080P that is perfect for clear video quality. Due to the blue light shift and flicker-free, It is comfortable for the eye. Also, it supports a 100% RGB color gamut. Moreover, this PC power monitor is operated by a 12V/2A adapter which consumes less than 24W power.