The lowest price of Samsung q70d 55" 4k qled smart tv 2024 in Bangladesh is Tk 89,000 only. Buy at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 92,999 based on condition and warranty.
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Contrast | Dual LED |
| TV Tuner | Analog & Digital |
| Sound | 20W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
This Samsung Q70D is a 55" bezel-less smart television that will create a stunning entertainment experience in your home. This TV has the most powerful 4K processor that upscales all content to breathtaking 4K Ultra HD and with 20 neural networks, the TV intelligently analyzes images, So it has a 3ms response time which blurs the response time and produces crisp, clear images.