The lowest price of Samsung q70d 65" 4k qled smart tv 2024 in Bangladesh is Tk 124,990 only. Buy at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 131,499 based on condition and warranty.
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Contrast | Yes |
| TV Tuner | Analog & Digital |
| Sound | 20W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
This Samsung Q70D smart television appears with a 65" bezel-less
screen that is ideal for home entertainment. This TV offers the most powerful 4K processor that upscales all content to breathtaking 4K Ultra HD. With 20 neural networks, the TV intelligently analyzes images, So it has a 3ms response time that blurs the response time and produces crisp, clear photos.