The lowest price of Siko 43a05-tg 43" 4k double glass smart tv in Bangladesh is Tk 17,990 only. Buy SIKO-43A05-TG at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 21,900 based on condition and warranty.
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ SIKO-43A05-TG |
| Screen Size | 43" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Contrast | Mega Contrast |
| Brightness | HDR10+ High Dynamic Range |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 10W + 10W audio power output |
| Connectivity | USB / HDMI / LAN |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
SIKO 43A05-TG 43-inch double glass smart television comes with 4K resolution. It includes 2GB RAM, and 16GB storage, and runs with the Android 9.0 operating system with 100Hz motion flow. This television is compatible with YouTube, Netflix, social media Facebook, and other google apps.