Gaming PC Core i7 6th Gen 8GB RAM 22-inch Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳23,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 6th gen 8gb ram 22-inch monitor in Bangladesh is ৳23,500 only. Buy Gaming pc core i7 6th gen 8gb ram 22-inch monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳25,500
৳ 23,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7-6700 6th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz Base Frequency, 4.00 GHz Max Turbo Frequency |
| Main Board | Gigabyte H-110M S2 |
| Monitor | Starex 22" LED FHD |
| RAM | 8GB DDR4 2666 MHz |
| Hard Disk | WD Green 240GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 630 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | RTL 10 / 100, RJ45 LAN |
| Keyboard | Giga sonic standard USB |
| Mouse | HP standard USB |
| Modem | Support USB Modem 3G / 4G |
| Casing | ATX Thermal Gaming Case |
📖 Overview
This gaming PC includes a Core i7 6th generation processor, Gigabyte H-110M S2 motherboard, 8GB gaming RAM, 240GB SSD, ATX thermal gaming case, and 22 inches full HD LED monitor.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 6th Gen 8GB RAM 22-inch Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★