Gaming PC Core i7 8th Gen Acer 22" LED Monitor
-8%
Price in Bangladesh
৳32,400
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 8th gen acer 22" led monitor in Bangladesh is ৳32,400 only. Buy Gaming pc core i7 8th gen acer 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳35,400
৳ 32,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7 8th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz Up To 4.60 , 6 Core, 12MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-310M |
| Monitor | Acer 22" LED monitor |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 4GB On Board |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | GB Gaming Keyboard |
| Mouse | GB Gaming mouse |
| Modem | 3G/4G |
| Casing | RGB Gaming Casing 3 Fan Front |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
This Desktop gaming PC has an Intel core i7 8th generation processor, Gigabyte H310M main board, Intel UHD 630 4GB On-Board graphics card, 16GB desktop PC RAM, 256GB SSD, Acer 22" LED borderless monitor, USB mouse and keyboard, RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 8th Gen Acer 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★