Gaming PC Ryzen 5 4600G 8GB RAM &128GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳23,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 5 4600g 8gb ram &128gb ssd in Bangladesh is ৳23,500 only. Buy Gaming pc ryzen 5 4600g 8gb ram &128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳25,500
৳ 23,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 4600G |
| Processor Speed | Base frequency 3.9GHz up to 4.4GHz |
| Main Board | Asus Prime A320M-F |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | Kingpec 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek HD |
| Networking | Realtek GbE LAN |
| Keyboard | USB Giga Sonic |
| Mouse | USB Giga Sonic |
| Modem | 3G / 4GB Modem Support |
| Casing | OVO Gaming Normal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Gaming PC includes AMD Ryzen-5 4600G processor with Radeon Graphics, Asus Prime A320M-F motherboard, AData 8GB of DDR4 RAM with 3200MHz speed, Kingpec 128GB SSD, USB Giga sonic wired keyboard and mouse. This PC has OVO gaming normal casing.
5.0
★★★★★
1 review
R
Tanjib Sumon
07 June 2020 10.16 PM
Overall
★★★★★
Description a asa 2400g details a asa 3400g konta believe korbo?