Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM 1TB SSD
Price in Bangladesh
৳13,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram 1tb ssd in Bangladesh is ৳13,800 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram 1tb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4690 4th Generation |
| Processor Speed | 3.2GHz 6MB Cache |
| Main Board | Asus H81 |
| Monitor | Samsung 19inch LED |
| RAM | 16GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | HD realtek Sound Port |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i5 4th generation processor, Asus H81 motherboard, 16GB of DDR3 RAM, 1TB SSD, OVO casing with power supply, 19" LED monitor, Hi-Power keyboard, and HP USB standard mouse.
5.0
★★★★★
5 reviews
R
Tahsan Aayan
23 July 2020 07.23 PM
Overall
★★★★★
Windows koto?
R
Nazara Kabir
23 July 2020 02.37 PM
Overall
★★★★★
Apnader showroom kothai Puran dhakai ase?
R
Nazara Kabir
23 July 2020 02.36 PM
Overall
★★★★★
Order kibhabe dibo?
R
MD YASIN
19 June 2020 10.23 PM
Overall
★★★★★
Is Home Delivery available?
R
Md. Asif Howlader
11 June 2020 02.09 PM
Overall
★★★★★
Eta ki New.....naki used?
New