Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳21,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳21,800 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 13%
৳25,000
৳ 21,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Gen |
| Processor Speed | 4.00 GHz |
| Main Board | Esonic / Asus / Gigabyte H310 DDR4 |
| Monitor | Wintech / Esonic / PCV 19" LED monitor |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5-8400 8th Gen processor, a main board from Gigabyte H310 DDR4, a 19" LED monitor, 8GB DDR4 RAM, a 128GB SSD hard disk, 10/100/1000 networking, a standard keyboard and mouse, and an ATX casing with power supply. It also includes standard software and a 19" LED monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★