Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB / 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳9,750
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb / 128gb ssd in Bangladesh is ৳9,750 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 9,750
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | Gigabyte H61 3-Gen |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Adata 8GB DDR3 |
| Hard Disk | Target 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 4GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound |
| Networking | 1000/100Mbps |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | OVO |
| Software | Standard |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5 2nd generation processor with a clock speed of 3.20GHz. It has a Gigabyte H61 main board, 8GB DDR3 memory, and an SSD with a storage capacity of 128 GB. It also includes a Hi-power USB keyboard and an HP USB mouse, and an OVO casing. Above all, it's a perfect PC for those looking for a budget-friendly option with a powerful processor and large storage capacity.
5.0
★★★★★
5 reviews
R
Ariful Islam
11 December 2020 01.09 PM
Overall
★★★★★
8 gb ram & ssd use korle price koto niben ar monitor ar brand mobel koto???
Sir, Contact korar jnno number deya ache. View Contact e click korlei number pbane. kindly ektu direct kotha bole nin easy buying er jnno. Thankyou.
R
Ali Mortoja Sakib
27 June 2020 12.18 AM
Overall
★★★★★
বরিশাল থেকে কেনা যাবে?
R
Sujon
28 September 2019 09.07 PM
Overall
★★★★★
এটা কোথায় থেকে কিনতে হবে?
R
Sujon
28 September 2019 09.05 PM
Overall
★★★★★
এটা কেনার পর কোথা থেকে নিতে হবে?
R
Ashik Mushia
22 September 2019 01.36 AM
Overall
★★★★★
All the information you have given above, is it all correct?
Yes