Haier H50P7UX 50" HQLED Bezel-Less 4K Google TV
Price Range in Bangladesh
from
৳45,500
to
৳53,999
across 8 sellers
The lowest price of Haier H50P7UX in Bangladesh is ৳45,500 only. Buy Haier H50P7UX at the best price from BDStall. There are currently 8 sellers available. Prices range up to ৳53,999 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 8 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 45,500
Mirpur, Dhaka
৳ 45,990
Cantonment, Dhaka
৳ 46,500
More sellers
Shan Electronics ✓
৳ 46,999
ElephantRoad, Dhaka
·
10 months ago
NB Electronics ✓
৳ 47,500
Nasirabad, Chittagong
·
10 months ago
TECHLAND BD ✓
৳ 49,001
Uttara, Dhaka
·
1 year ago
TV Hut & Electronics ✓
৳ 49,900
ElephantRoad, Dhaka
·
1 year ago
Electronics City ✓
৳ 53,999
ElephantRoad, Dhaka
·
10 months ago
📋 Haier H50P7UX Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ H50P7UX |
| Brand | Haier |
| Screen Size | 50" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K UHD, 3840 x 2160p |
| Technology | HQLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 320 cd/m2 |
| Sound | 15W x 2 Speaker, Stereo Speaker |
| Connectivity | HDMI, USB, WIFI |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Haier H50P7UX Google TV appears with a 50" HQLED screen that supports 4K UHD resolution to provide excellent picture tone & color. This bezel-less screen television is powered by the Android 11 operating system which runs on Google TV and supports various applications like Netflix, YouTube, Google Play, Google Assistant, and Amazon Prime Video. Also, the H50P7UX includes a USB slot & HDMI to play 4K movies directly and supports other input interfaces so that users can enjoy multimedia entertainment.
Be the first to review
Share your experience with Haier H50P7UX 50" HQLED Bezel-Less 4K Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★