Desktop PC Core i7 4th Gen 256GB SSD 19" LED Monitor
-15%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 256gb ssd 19" led monitor in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 256gb ssd 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳19,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 4th Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.90 GHz |
| Main Board | Intel Chip H-81 |
| Monitor | Starex 19-Inch LED HD Monitor |
| RAM | AData 8GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Audio / Speaker | HD Audio |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | USB Giga sonic |
| Modem | 4G Support |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i7 4th generation processor, Intel chipset H-81 motherboard, 8GB DDR4 RAM, Starex 19-inch LED full HD monitor, standard keyboard, USB optical mouse, and ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 256GB SSD 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★