Xiaomi Mi 4A 32" Smart Android TV
Price Range in Bangladesh
from
৳18,500
to
৳20,000
across 2 sellers
The lowest price of Xiaomi in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Xiaomi at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳20,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 18,500
Purana Paltan, Dhaka
Save 2%
৳20,500
৳ 20,000
📋 Xiaomi Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Xiaomi |
| Screen Size | 32" Ultra-Bright Display |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixel |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 6.5 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast | 6.5 ms |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | Analog NTSC / PAL / SECAM |
| Sound | 20W RMS 2 Speaker, DTS 2.0 |
| Connectivity | Built-in WiFi, Ethernet, HDMI, USB |
| Remote | Control TV, Set-Top Box |
| Operating System | Android |
| Dimension | 733 x 479 x 180 mm |
| Other Features | 178° Viewing Angle |
📖 Overview
Xiaomi Mi 4A television features ultra-bright LED display, cinematic quality sound, multiple ports, 178° viewing angle, 3-HDMI, Android operating system with 1GB DDR RAM, 8GB storage, Amlogic Cortex A53 quad-core 1.5 GHz CPU, Mali-450 MP3 750 MHz GPU.
5.0
★★★★★
2 reviews
R
Swadhin Khan
15 November 2020 12.28 PM
Overall
★★★★★
is this product original?
R
Arafath Khan
06 June 2020 02.18 AM
Overall
★★★★★
I want 30%%down payment.... 70%Monthly payment system
For EMI please call at the showroom hotline number.