Gaming PC Core i7 10th Gen 32GB RAM 27" FHD Monitor
-2%
Price in Bangladesh
৳70,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 10th gen 32gb ram 27" fhd monitor in Bangladesh is ৳70,000 only. Buy Gaming pc core i7 10th gen 32gb ram 27" fhd monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 2%
৳71,500
৳ 70,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7-0700 10th Gen |
| Processor Speed | 2.90 GHz up to 4.8GHz 16M Cache 8 Core 16 Threads |
| Main Board | Gigabyte B560M |
| Monitor | Xiaomi Redmi RMMNT27NF 27" FHD IPS |
| RAM | 2 x 16GB=32GB DDR4 |
| Hard Disk | HP EX900 M.2 1TB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel® UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Audio / Speaker | Realtek Audio CODEC High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | Realtek GbE LAN chip (1 Gbit/100 Mbit) |
| Keyboard | Gaming RGB |
| Mouse | Gaming RGB |
| Modem | 4G / 5G Modem Support |
| Casing | View One V6911 Casing with 3 x RGB Fan |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
Gaming PC features Gigabyte B560M motherboard, Intel Core i7 10th generation processor, 2 x 16GB DDR4 RAM, HP EX900 M.2 1TB PCIe NVMe SSD, and Xiaomi Redmi RMMNT27NF 27" FHD IPS monitor.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 10th Gen 32GB RAM 27" FHD Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★