Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM & 128GB SSD
-13%
Price in Bangladesh
৳9,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram & 128gb ssd in Bangladesh is ৳9,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram & 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳11,000
৳ 9,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.50GHz |
| Main Board | Intel H-81M |
| Monitor | 17" LED HD Square |
| RAM | 4GB DDR3 1600Mhz |
| Hard Disk | 128 GB Sata |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2GB on Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Mini Used black Colure Casing |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel core i3 4th generation processor that can generate 3.50GHz clock speed to ensure a smooth & lag-free performance. Also, this PC includes a 17" LED screen, 4GB random access memory (RAM), 128GB solid disk drive (SSD), HD graphics card, USB Standard keyboard & mouse.
5.0
★★★★★
1 review
R
RANA
16 March 2020 12.17 PM
Overall
★★★★★
vai ai pc ki 2nd hand