Dell Latitude 9330 2-in-1 Core i7 12th Gen 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳73,999
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳73,999 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 73,999
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 12th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.7GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 13.3" 2560x1600p X360 |
| RAM | 16GB DDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe-8GB |
| Audio/Speaker | 2W Dual Stereo Speakers |
| Networking | Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | Polymer, 3-Cell Battery Capacity 60Wh |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows 11 Pro |
| Product Weight (Kg) | 1.27 kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 9330 X360 2-in-1 is powered by a powerful Intel Core i7-1260U 12th generation processor that can generate frequencies up to 4.80 GHz processor speed. It has a 13.3-inch X360 (2560 x 1600) display. It comes with a large 16GB DDR5 5200MHz RAM with 512GB NVMe SSD Hard Disk and Intel Iris Xe Shared Graphics giving a smoother and faster performance.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 9330 2-in-1 Core i7 12th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★