Mohammadpur, Dhaka
Save 20%
৳35,000
৳ 28,000
-20%
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳28,000 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8250U 8th Generation |
| Processor Speed | 1.6 GHz, Up to 3.4 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6 Inch, HD Display |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | 128 GB M.2 NVME SSD + 500 GB HDD Hard Disk |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HD Web Camera |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 3-Cell Li-Ion |
| Keyboard | Chiclet |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 361.4 x 243.5 x 19.4mm |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Asus Vivobook |
ssd dile valo hoto
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Asus.
No location data available for this page.