HP EliteBook 830 G10 X360 2-in-1 Core i5 13th Gen
Price in Bangladesh
৳63,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳63,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 63,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1345U 13th Gen |
| Processor Speed | Up To 4.7GHz, 10 Cores |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3" FHD (1920 x 1080) X360 |
| RAM | 16GB LPDDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe- 8GB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen |
| Webcam | HD Webcam |
| Keyboard | Backlit |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 830 G10 is a 2-in-1 laptop that comes with a powerful Intel Core i5-1345U 13th generation processor with a turbo frequency of up to 4.7GHz and 10 cores. It has a 13.3 inch FHD display with a resolution of 1920 x 1080p and has HD webcam for high quality photos and videos. Also, this laptop has a 16GB LPDDR5 4800MHz RAM with 512GB NVM Express Drive SSD Hard Disk and Intel Iris Xe- 8GB graphics this laptop gives a smooth and fast performance.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 830 G10 X360 2-in-1 Core i5 13th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★