Hikvision Smart Hybrid Light Turret Camera
Price in Bangladesh
৳5,060
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2CD1343G2-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1343G2-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 4MP, 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Lens | Fixed focal lens, 2.8 and 4mm |
| Video Resolution | 2560 x 1440p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | IR Cut Filter |
| IR | Up to 30 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.5 A |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1343G2-LIU is a smart hybrid light fixed turret network camera. It has a 4MP resolution that will deliver exceptional image quality and reliable images, thus giving you greater security. It supports human and vehicle detection. This camera has efficient H.265+ compression technology with a smart hybrid light. It has a built-in microphone to listen to everyday real-time audio sounds. It also has a built-in memory card slot that supports microSD / microSDHC / microSDXC cards and up to 512GB.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision Smart Hybrid Light Turret Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★