Desktop PC Core i5 3rd Gen 16GB RAM 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳12,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 2.9 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | HP 19" LED Monitor, Used 1 Color Mark |
| RAM | AData 16GB DDR3 |
| Hard Disk | Hitachi 1TB SATA, Used |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In 8GB |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | SkyView |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i5 3rd generation processor, 16GB DDR3 RAM, 1TB SATA HDD, Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, ATX 24pin 500watt power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 16GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★