Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM 17" Monitor
-23%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram 17" monitor in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram 17" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 23%
৳15,000
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic-H61 |
| Monitor | 17" China Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Casing | RGB Gaming Case |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel Core i3 2nd generation processor that can generate a speed of 3.20 GHz. It has an Esonic-H61 Motherboard, a China 17-inch monitor, a standard keyboard and HP mouse, an Intel heavy strong cooler, and an RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM 17" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★