AR58 TWS Bluetooth Headphone
-31%
Price in Bangladesh
৳479
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Headphone Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth Distance | 10M |
| Bluetooth Protocol | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Impedance | 320Ω |
| Frequency | 20Hz~20kHz |
| Driver Unit | 2 x 14.2mm |
| Battery Capacity | Earbud: 40mAh<br>Case: 300mAh |
| Talk Time | 2-3 hour |
| Audio Play Time | 2-3 hour |
| Charging Time | 1 hour |
| Charging Voltage | 5V-1A |
| Working Voltage | 3.1V~4.2V |
| Others | LED Type Display |
📖 Overview
This AR58 TWS Bluetooth headphone features a transparent LED display, V5.3 Bluetooth version, A2DP, AVRCP, HFP, and HSP profiles, a frequency response of 20Hz~20kHz, 320Ω impedance, 40mAh battery capacity, 300mAh storage box, and a BT transmission distance of over 10 meters.
Be the first to review
Share your experience with AR58 TWS Bluetooth Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★