Dahua 2M Full-Color Starlight HDCVI Camera
-6%
Price in Bangladesh
৳2,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua DH-HAC-HFW1239TP(-A)-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-HAC-HFW1239TP(-A)-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP 1/2.8" CMOS |
| White Balance | Auto / Manual |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | Auto (ICR) / Manual |
| IR | up to 20m / 65.61 feet |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V DC ±30% |
📖 Overview
The Dahua DH-HAC-HFW1239TP(-A)-LED bullet camera that fits almost all standard camera housings. It has a 2 MP sensor that will deliver incredibly detailed and clear images. This camera comes with Full-color Starlight which provides much longer color images than conventional cameras and captures full-color 24/7 color images. This camera features CVI / CVBS / AHD / TVI Switchable and video signal 1080p.This camera is suitable for use in extensive surveillance such as schools and residential buildings.
Be the first to review
Share your experience with Dahua 2M Full-Color Starlight HDCVI Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★