Dahua DH-H3AE 3MP Wi-Fi Pan & Tilt Network Camera
-9%
Price Range in Bangladesh
from
৳2,000
to
৳2,300
across 2 sellers
The lowest price of Dahua DH-H3AE in Bangladesh is ৳2,000 only. Buy Dahua DH-H3AE at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳2,300 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
Save 9%
৳2,200
৳ 2,000
Banasree, Dhaka
Save 2%
৳2,350
৳ 2,300
📋 Dahua DH-H3AE Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-H3AE |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | 360 Degree |
| Sensor | 1/2.7" 3MP Progressive CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2304 x 1296p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Yes |
| IR | 10m Distance |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC 5V1A |
📖 Overview
This Dahua DH-H3AE is a compact and lightweight design network camera. It has a 4.0 megapixel high resolution camera, which can cover up to 10 meters area, so can be used for clear pictures in your home, shop office. This camera is very easy operation through Android / iOS mobile, allowing users to work comfortably. Also this CC camera can be controlled through DMSS application to ensure all angle monitoring.
Be the first to review
Share your experience with Dahua DH-H3AE 3MP Wi-Fi Pan & Tilt Network Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★