Dahua HAC-HDW1200EMP 2MP HDCVI Dome Camera
-4%
Price in Bangladesh
৳2,100
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua HAC-HDW1200EMP Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ HAC-HDW1200EMP |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1/2.7" CMOS |
| Lens | 3.6 mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | Yes |
| IR | Up to 50 Meter Distance |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC 12V |
📖 Overview
Dahua HAC-HDW1200EMP camera feature HDCVI IR eyeball design, 2 megapixels image sensor, 3.6mm fixed lens, full high definition video recording capability, built-in audio, IP67 smart IR, DC12V power, waterproof.
Be the first to review
Share your experience with Dahua HAC-HDW1200EMP 2MP HDCVI Dome Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★