Dahua HAC-HFW1200C(-A) 2MP HDCVI IR Bullet Camera
-6%
Price in Bangladesh
৳1,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua HAC-HFW1200C(-A) Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ HAC-HFW1200C(-A) |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.7" 2MP CMOS |
| White Balance | Auto, manual |
| Lens | 3mm |
| Video Resolution | 1080p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | Auto switch by ICR |
| IR | 30M |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V |
📖 Overview
Dahua HAC-HFW1200C(-A) is a fixed dome CC camera and will provide a full HD video, and image. This CC camera comes with smart IR technology that can take clear pictures and videos even in complete darkness and is suitable for indoor or outdoor installation in the home, office, or shop. Video of CVI / TVI / AHD / CVBS can be output by a BNC port. CCTV cameras use High Definition Composite Video Interface (HDCVI) technology to transmit HD video over coaxial cable infrastructure.
Be the first to review
Share your experience with Dahua HAC-HFW1200C(-A) 2MP HDCVI IR Bullet Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★