Dahua HAC-HFW1509TLMP-A-LED 5MP Full-Color Audio Camera
Price in Bangladesh
৳3,550
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua HAC-HFW1509TLMP-A-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ HAC-HFW1509TLMP-A-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 5MP CMOS |
| White Balance | Auto; Area WB |
| Lens | 2.8 mm; 3.6 mm |
| Video Resolution | 2880 x 1620p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | 24/7 color imaging |
| IR | 40 meter |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 V ±30% DC |
| Other Features | Power Consumption: Max 6.4W |
📖 Overview
Dahua HAC-HFW1509TLMP-A-LED camera records FHD color video and high-quality audio due to its 5MP resolution camera and integrated microphone. This CCTV camera includes two strong warm white LED illuminators with a range of up to 40 meters. This camera's LEDs automatically turn on at night to capture 24-hour full-color and detailed video.
Be the first to review
Share your experience with Dahua HAC-HFW1509TLMP-A-LED 5MP Full-Color Audio Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★