Dahua Hero A1 H5AE 3MP Indoor Pan & Tilt Wi-Fi Camera
-13%
Price Range in Bangladesh
from
৳1,990
to
৳2,600
across 2 sellers
The lowest price of Dahua Hero A1 H5AE in Bangladesh is ৳1,990 only. Buy Dahua Hero A1 H5AE at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳2,600 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
Save 13%
৳2,300
৳ 1,990
Nawabpur, Dhaka
Save 26%
৳3,500
৳ 2,600
📋 Dahua Hero A1 H5AE Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ Hero A1 H5AE |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | 360 Degree |
| Sensor | 1/2.7" 3MP Progressive CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2960 x 1668p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Yes |
| IR | 10M |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC5V1A |
📖 Overview
Dahua Hero A1 H5AE is a indoor pan & tilt Wi-Fi camera that features 3-MP 1/3.2" CMOS image sensor, low luminance, and high definition image. This camera angle adjustment Pan is 0° to 355° and Tilt is -5° to +80°. Its Illumination Distance is Up to 10 meters. This camera comes with Wi-Fi function which can be controlled by connecting with other smart devices.
Be the first to review
Share your experience with Dahua Hero A1 H5AE 3MP Indoor Pan & Tilt Wi-Fi Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★