Dahua HERO A1 H5AE 5MP Indoor Pan & Tilt Wi-Fi Camera
Price Range in Bangladesh
from
৳2,650
to
৳2,800
across 2 sellers
The lowest price of Dahua HERO A1 H5AE in Bangladesh is ৳2,650 only. Buy Dahua HERO A1 H5AE at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳2,800 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 2,650
Banasree, Dhaka
Save 3%
৳2,900
৳ 2,800
📋 Dahua HERO A1 H5AE Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ HERO A1 H5AE |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | 360 Degree |
| Sensor | 1/2.7" 5MP Progressive CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2960 x 1668p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Yes |
| IR | 10 |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC5V1A |
📖 Overview
Dahua HERO A1 H5AE is a 5MP fixed-focal Wi-Fi pan and tilt network camera. This camera uses the latest H.265 video compression technology that saves network bandwidth by 50%, storage space by 50%, and improves video transmission speed by up to 50%. It has a built-in speaker and microphone, so you can make video calls anytime, anywhere through DMSS. It also allows for 360-degree pan and tilt, so this camera is sure to fully monitor all corners of your room.
Be the first to review
Share your experience with Dahua HERO A1 H5AE 5MP Indoor Pan & Tilt Wi-Fi Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★