Dahua HFW1500TLM-IL-A Dual Light HDCVI Camera
-5%
Price in Bangladesh
৳3,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua HAC-HFW1500TLM-IL-A Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ HAC-HFW1500TLM-IL-A |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 5 MP CMOS |
| White Balance | Auto; Area white balance |
| Lens | 3.6 mm |
| Video Resolution | Full HD |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Auto(ICR) / Color / B/W |
| IR | IR: 40 m 131.23 feet, Warm Light: 40 m 131.23 feet |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC 12V |
📖 Overview
This Dahua HAC-HFW1500TLM-IL-A is a fixed bullet camera that ensures high-quality imaging with 5MP resolution and includes Smart Dual Light. This camera illumination distance is IR 40m. The camera features CVI / CVBS / AHD / TVI switchable, M12 lens mount and F1.6 maximum aperture. It has built-in mic that can clearly capture the incoming speech. This Dahua camera is ideal for extensive surveillance of offices, shops, residential areas and other buildings.
Be the first to review
Share your experience with Dahua HFW1500TLM-IL-A Dual Light HDCVI Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★