Dahua IPC-HFW1431S1-S5 Night Vision Network Camera
Price in Bangladesh
৳4,850
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua IPC-HFW1431S1-S5 Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ IPC-HFW1431S1-S5 |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.8" 4MP CMOS |
| White Balance | Auto / Natural / Street Lamp / Outdoor / Manual / Regional Custom |
| Lens | 2.8 mm, 3.6 mm |
| Video Resolution | 2688 (H) x 1520 (V) |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Auto(ICR) / Color / Black / White |
| IR | 30M |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V DC/POE 802.3af |
📖 Overview
This Dahua IPC-HFW1431S1-S5 4MP night vision fixed-focus network camera features an image sensor, low illumination, and high image definition output. This camera has 128MB ROM and 128MB RAM which is used for temporary storage. It comes with a built-in IR LED and has an IR distance of up to 30 meters.
Be the first to review
Share your experience with Dahua IPC-HFW1431S1-S5 Night Vision Network Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★