GDL G702 Dual SIM Phone
-19%
Price in Bangladesh
৳1,370
from 1 seller
The lowest price of GDL G702 in Bangladesh is ৳1,370 only. Buy GDL G702 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 19%
৳1,700
৳ 1,370
📋 GDL G702 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ GDL G702 |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | Dual |
| Display | 2.4" QVGA |
| Sound | Loudspeaker |
| RAM | 32Mb |
| Built In Memory | 32Mb |
| External Memory | Up to 32 GB |
| Camera | 0.08MP |
| FM Radio | FM radio |
| Battery Capacity | 2500mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
GDL G702 is a dual-SIM phone that features a 2.4-inch QVGA display with a resolution of 240 x 320p pixels. Also, it has some fantastic features like wireless FM radio, torch with flash, 2030 speaker, up to 32GB external memory, 32MB RAM & ROM, Bluetooth, 0.08MP rear camera, auto call record, blacklist, whitelist, and a Li-ion 2500mAh long-lasting battery.
Be the first to review
Share your experience with GDL G702 Dual SIM Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★