GDL Hot Dual SIM Button Phone
-17%
Price in Bangladesh
৳1,360
from 1 seller
The lowest price of Gdl hot dual sim button phone in Bangladesh is ৳1,360 only. Buy Gdl hot dual sim button phone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 18%
৳1,650
৳ 1,360
📋 Mobile Phone Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM 850/900/1800/1900MHz |
| Network | 2G |
| SIM | Dual SIM |
| Display | 2.4-inch Display |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32MB |
| External Memory | Up to 32GB |
| FM Radio | Wireless FM radio |
| Battery Capacity | 1700mAh Battery |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
GDL Hot is a dual-SIM button phone that has a 2.4-inch display that gives a clear view and has a smart design, making it perfect for everyday use. Also, it has some amazing features such as 2G network, 32MB RAM, 32MB ROM, up to 32GB external memory, 1000 contacts in phonebook, auto call record, blacklist & whitelist, BT, EZFM, calculator, torch & flash, Type-C charging, wireless FM radio, and 1700mAh battery.
Be the first to review
Share your experience with GDL Hot Dual SIM Button Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★