GEEOO T3 ANC + ENC TWS Earbuds
-8%
Price in Bangladesh
৳4,600
from 1 seller
The lowest price of T-3 in Bangladesh is ৳4,600 only. Buy T-3 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Dhali Shop 1
Rampura, Dhaka
Save 8%
৳5,000
৳ 4,600
📋 T-3 Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ T-3 |
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | V5.4 |
| Bluetooth Distance | 15m |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | -40dB±3dB |
| Frequency | 20Hz-20Hz |
| Driver Unit | 13mm |
| Battery Capacity | Earbud: 35mAh<br>Charging Case: 300mAh |
| Audio Play Time | 5 hour |
| Charging Time | About 1.5 hour |
📖 Overview
This is a GEEOO T3 ANC + ENC TWS Earbuds that features a V5.4 Bluetooth version with a effective range up to 15 miter. With the 20Hz-20Hz Frequency response and -40dB±3dB Microphone Sensitivity gives a smooth sound experience. Also, the GEEOO T3 comes with a 300mAh battery capacity of charging chamber that has a charging time about 1.5 hours.
Be the first to review
Share your experience with GEEOO T3 ANC + ENC TWS Earbuds and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★