Getwell Compressor Nebulizer Machine
Price Range in Bangladesh
from
৳2,300
to
৳2,400
across 3 sellers
The lowest price of Getwell compressor nebulizer machine in Bangladesh is ৳2,300 only. Buy Getwell compressor nebulizer machine at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳2,400 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
৳ 2,300
Farmgate, Dhaka
৳ 2,300
Mohakhali, Dhaka
৳ 2,400
📋 Nebulizer Machine Full Specification
| Item | Nebulizer Machine |
|---|---|
| Air Flow | 12 L/min |
| Nebulization Rate | 0.4 ml/min (without cap) |
| Medication Capacity | 8 ml (max.) |
| Compressor Pressure | >09 psi to >25 psi |
| Particle Size | 0.5-10um MMAD≤5um |
| Sound Level | 55dB |
| Power | AC 220V/ 50Hz , 0.8A Current |
| Weight | 2.1 Kg |
| Dimension | 300 x 180 x 110mm |
📖 Overview
Getwell compressor nebulizer features a unique jet design that produces high-quality, consistent aerosol. It has a system filter, a handset docking system, and an electrical or power cable that makes it simple to use at home. It's lightweight and simple to clean.
Be the first to review
Share your experience with Getwell Compressor Nebulizer Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★