Golden Field 702F 5:1 Bluetooth Home Theater
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Golden Field 702F in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Golden Field 702F at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 17,500
📋 Golden Field 702F Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ Golden Field 702F |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | Tower |
| Total Speaker | 5 : 1 Speaker |
| Total Power | 120W |
| Satellite Speaker | RMS 13W x 5 |
| Subwoofer | RMS 55W |
| Audio Input | Bluetooth |
| Noise Ratio | 70dB |
| Frequency | 40Hz~20KH |
| Remote Control | Yes |
📖 Overview
Golden Field 702F has LED display, 230 x 380 x 410mm subwoofer size, 272 x 940 x 210mm front satellites size, 320 x 103 x 91mm cent satellites size, USB/SD, FM external function, HiFi satellites feature.
Be the first to review
Share your experience with Golden Field 702F 5:1 Bluetooth Home Theater and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★