Havit Gamenote H2015E 3.5mm Wired Gaming Headphone
Price in Bangladesh
৳3,200
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Havit Gamenote H2015E Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ Gamenote H2015E |
| Brand | Havit |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 32±15%Ω |
| Sensitivity | 20dB±3dB |
| Frequency | 20Hz - 20KHz |
| Driver Unit | 50mm |
| Cable Length | 2 Meter |
| Weight | 313.7g |
| Dimension | 90 x 170 x 200mm |
📖 Overview
The Havit H2015E gaming headphones are designed for gamers an affordable, comfortable and functional headset. It come with a 3.5mm audio jack, that provides a wide compatibility with various devices. With its USB dual port plug type, omnidirectional sound pickup and ergonomic design makes it a more user friendly device for your everyday use. This headphones feature soft ear cushions and adjustable headband. It gives a comfortable gaming sessions without causing discomfort or hessle.
Be the first to review
Share your experience with Havit Gamenote H2015E 3.5mm Wired Gaming Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★