Havit Gamenote H2046U USB 7.1 RGB Gaming Headphone
-22%
Price in Bangladesh
৳1,850
from 1 seller
The lowest price of Havit Gamenote H2046U in Bangladesh is ৳1,850 only. Buy Havit Gamenote H2046U at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 23%
৳2,400
৳ 1,850
📋 Havit Gamenote H2046U Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ Gamenote H2046U |
| Brand | Havit |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 21±15%Ω |
| Sensitivity | 112dB±3dB |
| Frequency | 20Hz to 20kHz |
| Driver Unit | Φ50mm |
| Cable Length | 2.1m |
| Material | ABS + Cotton + Cloth + Metal |
| Weight | 320g |
| Dimension | 115 x 190 x 230mm |
📖 Overview
This Havit Gamenote H2046U USB 7.1 RGB Gaming Headphone is a wired headphone that has a 50mm speaker drivers that offers a strong and accurate audio and has 21±15%Ω impedance, 112dB±3dB sensitivity, ensuring an immersive gaming experience. With its 7.1 USB connector it gives a superior surround sound experience and it is made for extended gaming sessions, offering a lightweight 320g structure with an ergonomic fit for optimal comfort.
Be the first to review
Share your experience with Havit Gamenote H2046U USB 7.1 RGB Gaming Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★