Havit HV-KB275L USB Gaming Keyboard
-20%
Price in Bangladesh
৳780
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Havit HV-KB275L Full Specification
| Item | Keyboard |
|---|---|
| Model | ✅ HV-KB275L |
| Brand | Havit |
| Keyboard Type | Gaming |
| Keyboard Technology | Mechanical |
| Multimedia Keys | 104 FN Multimedia Keys |
| Connectivity | Wired |
| Wireless Range | 1 year |
| Lighting Mode | Three RGB |
| Cable Length | 1400mm |
| Power | 5V+-0.25V |
| Others Features | Ultra-slim & Noise-proof Design |
| Dimension | 430 x 132 x 23 mm |
📖 Overview
This Havit HV-KB275L USB Gaming Keyboard comes with some amazing features like streamlined and ergonomic design, 104 keys, 5V+-0.25v operating voltage, 200mA operating current, 5000000 times key life with 1400mm length cable.
Be the first to review
Share your experience with Havit HV-KB275L USB Gaming Keyboard and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★