Havit Starblaze-2 Tri-Mode Gaming Mouse
-15%
Price in Bangladesh
৳5,750
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Havit Starblaze-2 Full Specification
| Item | Mouse |
|---|---|
| Model | ✅ Starblaze-2 |
| Brand | Havit |
| Mouse Type | Gaming |
| Sensor Resolution | 26000 DPI |
| Connectivity | Tri-Mode (Wired+2.4GHz+BT5.1) |
| Wireless Distance | 10m |
| Wireless Technology | Bluetooth, USB & USB Dongle |
| Battery | 300mAh |
| Cable Length | 1.6m |
| RGB Light | Yes |
| Weight | Mouse: 59g<br>Charging Dock: 102g |
| Dimension | Mouse: 120 x 62 x 40mm<br>Charging Dock: 70 x 49 x 44mm |
📖 Overview
The Havit Starblaze-2 Tri-Mode Gaming Mouse is a powerful gaming device that has three different connection mode such as wired, 2.4GHz wireless, and Bluetooth 5.1 that has a wireless distance up to 10 meter. This device is especially made for gaming purpose that has a PAW3395 sensor and a 6-step adjustable DPI range of 800 to 26,000 DPI that ensure a great using performance. Also, it has 80,000,000 times key life time and features a 300mAh battery with RGB lightning.
Be the first to review
Share your experience with Havit Starblaze-2 Tri-Mode Gaming Mouse and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★