Hi-Power 1951W 19" LED Monitor
-33%
Price in Bangladesh
৳4,999
from 1 seller
The lowest price of Hi-Power 1951W in Bangladesh is ৳4,999 only. Buy Hi-Power 1951W at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 33%
৳7,500
৳ 4,999
📋 Hi-Power 1951W Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ Hi-Power 1951W |
| Screen Size | 19" Anti Clear Screen |
| Shape | Wide Screen |
| Display Type | LED |
| Brightness | 280 cd/M2 |
| Contrast Ratio | 5000000:1 |
| Viewing Angle | 170°/160° |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1440 x 900p |
| Connectivity | VGA, HDMI |
📖 Overview
This Hi-Power 1951W is an LED monitor that has a 19" anti-glare screen with a resolution of 1440 x 900op so, so it provides vivid picture quality and excellent viewing experience. Also, it supports 16.7M color and a 60Hz refresh rate that ensures smooth performance while working. Moreover, it includes VGA and HDMI connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Hi-Power 1951W 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★