Hikvision ColorVu Smart Hybrid Light Camera
Price in Bangladesh
৳4,370
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2CD1327G2H-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1327G2H-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Lens | Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | IR cut filter |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | Yes |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.45 A |
📖 Overview
This DS-2CD1327G2H-LIU is a camera that includes ColorVu technology that provides outstanding monitoring in low-lit conditions. It comes with a 2-megapixel resolution that ensures high-quality imaging and video quality. Also, it supports n-board storage up to 512 GB and it can detect humans and vehicles. Moreover, this camera has a built-in microphone for real-time audio security as well and it is water and dust-resistant so, it can be used outdoors.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision ColorVu Smart Hybrid Light Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★