Hikvision ColorVu Smart Hybrid Light Turret Camera
Price in Bangladesh
৳6,300
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2CD1347G2H-LIU in Bangladesh is ৳6,300 only. Buy Hikvision DS-2CD1347G2H-LIU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 6,300
📋 Hikvision DS-2CD1347G2H-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1347G2H-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 4MP, 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Lens | 2.8 and 4 mm |
| Video Resolution | 2560 x 1440p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | IR cut filter |
| IR | Up to 30 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.5 A |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1347G2H-LIU is a ColorVu smart hybrid light fixed turret network camera. It has 4 MP resolution with high quality imaging that will provide exceptional image quality and reliable security. It supports human and vehicle detection. This camera has smart hybrid light with efficient H.265+ compression technology that can be used for long range. It has a built-in microphone that lets you hear real-time audio. In addition to this, the camera is IP67 rated which is water and dust resistant, so it can be used outdoors, shops, and other places for security.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision ColorVu Smart Hybrid Light Turret Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★