Hikvision DS-2CD1043G2-LIU 4MP Bullet IP Camera
Price Range in Bangladesh
from
৳4,249
to
৳4,250
across 2 sellers
The lowest price of Hikvision DS-2CD1043G2-LIU in Bangladesh is ৳4,249 only. Buy Hikvision DS-2CD1043G2-LIU at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳4,250 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 4,249
Shantinagar, Dhaka
Save 3%
৳4,400
৳ 4,250
📋 Hikvision DS-2CD1043G2-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1043G2-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1 / 3" Progressive Scan CMOS |
| Lens | Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional |
| Signal System | Coxial |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | Yes |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V, DC ± 25, 0.4A, max. 5W, 5.5mm coaxial power plug |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1043G2-LIU is a smart hybrid bullet IP camera made of high-quality plastic and metal body material. It comes with a 4-megapixel camera resolution that performs well during video recording. This camera can be rotated up to 360 degrees so, it can capture photos and videos recording in any angle. Moreover, it has IP67 waterproof protection so it can be used outdoors.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1043G2-LIU 4MP Bullet IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★