Hikvision DS-2CD1047G0-L PoE Bullet CC Camera
Price in Bangladesh
৳7,250
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2CD1047G0-L in Bangladesh is ৳7,250 only. Buy Hikvision DS-2CD1047G0-L at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 7,250
📋 Hikvision DS-2CD1047G0-L Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1047G0-L |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/1.8" Progressive Scan CMOS |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | 2688 x 1520p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | IR cut filter with auto switch |
| IR | Up to 30 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | Water and Dust Resistant ( IP67 ) |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC +/- 10% |
| Other Features | Slow Shutter<br> Motion Detection<br> Coaxial power plug<br> Metal Body Material<br> Password Protection<br> 1/3 s - 1/100000s Shutter Speed<br> Maximum 3.6W Power Consumption<br> Up to 6-Channels Simultaneous Live View<br> RJ45 10M/100M Self-Adaptive Ethernet Port |
📖 Overview
Hikvision DS-2CD1047G0-L 4MP ColorVu PoE features a 4 MP bullet camera with strong night performance, capturing images in ultra-low light down to 0.0014 lux. Due to 120dB genuine wide dynamic range technology, clear imaging even against strong backlighting is possible, and 3D DNR technology produces clean and sharp images. This cc camera has a horizontal of 84 degrees, a vertical of 45 degrees, and a diagonal of 99 degrees.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1047G0-L PoE Bullet CC Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★