Hikvision DS-2CD1343G0-I Fixed Turret Network Camera
Price in Bangladesh
৳5,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2CD1343G0-I Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1343G0-I |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Lens | Fixed focal length, 2.8 and 4 mm optional |
| Video Resolution | 2560 x 1440p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Yes |
| IR | 30m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | Yes, IP67 |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1343G0-I fixed turret network camera comes with a 180-degree view angle, 30 days of video storage, and a motion detection sensor, the turret network camera can record any suspicious activity. With its resolution of 2560 x 1440p and motion detection of around 6 feet, the Turret Network Camera is designed to be used in all situations. It is also easy to set up and maintain, as it has no external power supply. So users can use this camera for any security purpose.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1343G0-I Fixed Turret Network Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★