Hikvision DS-2CD1T23G0-I 2 MP Fixed Bullet IP Camera
-7%
Price in Bangladesh
৳2,630
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 CCTV Camera Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.7" Progressive Scan CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080P |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Automatic |
| IR | 50m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25 |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1T23G0-I is a fixed bullet IP camera with a 2-megapixel camera resolution. It has 3D DNR technology that delivers clean and sharp images. Also, it supports motion detection, video tampering alarms, and exceptions (illegal login). Moreover, it is simple to set up and uses power over ethernet technology.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1T23G0-I 2 MP Fixed Bullet IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★