Hikvision DS-2CD1T47G2-L 4MP ColorVu Network Camera
-2%
Price in Bangladesh
৳7,300
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2CD1T47G2-L Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1T47G2-L |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| White Balance | Color: 0.001 Lux at (F1.0, AGC ON), 0 Lux with light |
| Lens | Fixed focal lens, 4 and 6 mm optional |
| Video Resolution | 2560 x 1440p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Color Vu |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | Yes |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.4 A, max. 5 W, 5.5 mm coaxial power plug, |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1T47G2-L is ColorVu MD 2.0 fixed bullet network camera. It has high quality imaging with 4MP resolution. It has high quality imaging with 4MP resolution. It supports human and vehicle detection. It has an IP67 rating for water and dust resistance. This camera has 120dB WDR which will result in clear imaging even with strong backlighting. It has efficient H.265+ compression technology. It will support up to 256GB of on-board storage, plus it has built-in microphone facility for real-time audio security.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1T47G2-L 4MP ColorVu Network Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★