Hikvision DS-2CE12DF0T-F 2MP ColorVu Fixed CCTV Camera
Price in Bangladesh
৳3,780
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2CE12DF0T-F Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CE12DF0T-F |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP |
| White Balance | Auto / Manual |
| Lens | Up to 6 mm Fixed Focal Lens |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Color |
| IR | Up to 40 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, Max. 4 W |
📖 Overview
Hikvision DS-2CE12DF0T-F features high-quality imaging with a 2MP camera. This CC camera has 3D digital noise reduction technology that delivers clean and sharp images. This camera has a white light for night imaging bright light which will reach the light up to a distance of 40 meters. Brightness, mirror, sharpness, anti-banding, and AGC image setting can be done.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CE12DF0T-F 2MP ColorVu Fixed CCTV Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★