Hikvision DS-2CE72DF0T-MF Light Alarm PTZ Camera
Price in Bangladesh
৳2,850
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2CE72DF0T-MF Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CE72DF0T-MF |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 2 MP CMOS |
| White Balance | Auto / Manual |
| Lens | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal lens |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | 24 / 7 Color Imaging |
| IR | Up to 40 m IR Range |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 Waterproof |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 12 VDC ±15% |
| Other Features | Power Consumption: <4W |
📖 Overview
Hikvision DS-2CE72DF0T-MF is integrated with cutting-edge infrared technology that makes it easy to use. It also features 360-degree rotation capabilities, allowing it to record beautiful overall video footage at a site and it has 3D DNR, which makes capturing clean video footage easier. Its sensitivity is 0.001 lux and supports OSD menu remote control system.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CE72DF0T-MF Light Alarm PTZ Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★